1. 1İnşaat

  İnşaat

  İşin sırrı tecrübede…

  Yaptıracağınız konut ya da iş yeri yaşam felsefenizden, yaşama bakış açınızdan izler taşımaktadır. Bu izleri gerçekleştirmek hazırlanacak proje ile olacaktır. Projenizi ister biz yapalım ister siz yaptırarak bize gelin. Önce sizi dinliyor, düşüncelerinizi anlamaya çalışıyoruz. Ne istediğinizi anladığımız an projenize uygun olarak gerekli şantiye kurulum hazırlıklarına başlıyor, inşaatı gerçekleştirecek tüm ekipleri oluşturup, tedarikçilerimizden gereken malzemenin temin ve sevk sürecini planlıyoruz.

  Şantiyenin kurulum işlemleri tamamlandıktan sonra yapılan iş programına uygun olarak, deneyimlerimiz ışığında, uzman ekiplerimizle, inşaat teknolojileri ve mevzuata uygun olarak ve her aşaması kontrol altında inşatınızı tamamlıyoruz.

 2. 2Dekorasyon

  Dekorasyon

  İşin sırrı ayrıntılarda…

  Biten inşaatınızda yaşam alanlarınızı yaratırken dekorasyonunuzu sizin duygu ve düşünceleriniz ışığında, zemin döşemesinden, duvarlarında uygulanacak renklere, iç kapılardan odalardaki dolaplara, banyo ve tuvalet dolaplarına ve mutfağınıza yerleştirilecek dolap, tezgah ve ankastre cihazlara kadar her şeyi hayallerinizi gerçekleştirecek şekilde birbiriyle uyumlu, tamamen size özel tasarlıyor, imalatlarını yapıyor ve yerine monte ediyoruz. Yüzünüzün güldüğünü görmek hayallerinizi gerçekleştirdiğimizin bir işareti olarak bizleri mutlu ediyor.

 3. 3İç ve Dış Mekan Çözümleri

  İç ve Dış Mekan Çözümleri

  İşin sırrı nereye bakacağınızı bilmekte…

  Önünüze çıkan bir problemi çözebilmek için bilgi birikiminizin kuvvetli olması gerekir. Sonuçta Mühendislik çözüm üretme sanatıdır. Araştırmak, sormak, öğrenmek bunlar genel felsefemiz.

  Mekanlarınız için her türlü çözümü uzman ekiplerimizle veya çözüm ortaklarımızla beraber gerçekleştiriyoruz. Siz sadece istiyorsunuz biz yapıyoruz. Peki neler yapıyoruz.

   

  • Tavan , Duvar ve Zemin Kaplama Çözümleri

   Gelişen üretim teknolojileri binalarda kullanılan tavan, duvar ve zemin kaplama malzemelerine onlarca yeni seçenek katmıştır. Duvarlarda başta boya olmak üzere, alçı, alçıpan paneller, yapay ve doğal taş kaplama, seramik ürünler, dekoratif paneller ve ahşap malzemeler olarak pekçok çeşit duvarlarda yaratılacak güzelliklere katkı sağlamaktadır.

   Tavan kaplamalarında asma tavanlarla yaratılan dekoratif malzemelerde de alçıpan levhalar, plastik paneller, metal ve ahşap malzemeler, zemin kaplamalarında da başta kendiliğinden yayılan akıllı şap olmak üzere, seramik ürünler, mermer ve granit doğal taşlar, PVC esaslı kompozit malzemeler ve ahşap malzemeler kullanılmaktadır.

   Yapılarınızın kullanım amaçlarına göre çeşitli ihtiyaçları olacaktır.

  • Parke

   Parke, neredeyse insanlık tarihi kadar eski bir yer kaplama ürünüdür. Önceleri odun parçalarının birleştirilerek yere döşenmesi olarak görülen parke zamanla günümüzde kullanılan şekillerine ulaşmıştır. Endüstri devrimi sonrası hızla gelişen makineler parkeyi ahşap yer döşemesinden çıkarmış adeta bir ahşap sanatına dönüştürmüştür.

   Günümüzde gerek çevreci yaklaşımlar ve gerekse ekonomik sebeplerle azalan orman alanlarını koruyabilmek için geleneksel masif parke yerini lamine ve laminant gibi ürünlere bırakmıştır.

  • Mantolama

   Binalarda ısı yalıtımı, içten, dıştan ve sandviç duvar olarak üç yöntemle yapılır. Bu yöntemlerin en iyisi ısı  köprülerinin oluşmasını engellemek ve yalıtımın sürekliliğini sağlamak açısından Mantolamadır. Mantolama, ısı kayıp ve kazançlarını önlemek üzere bina dışının ısı yalıtım malzemeleri ile kaplanmasıdır. Teknik anlamda ise, ısı köprüleri oluşturmadan gerekli ısı iletim katsayısına ulaşmak için bina dış yüzeylerine uygulanan ısı izolasyonudur.

   Tekniğine uygun yapılmış bir mantolama ile % 50 civarında bir ısı tasarrufu mümkündür. Mantolamada kullanılan belli başlı ısı yalıtım malzemeleri; EPS Levhalar (beyaz ve karbonlu ), XPS Levhalar, taş yünü’ dür. Kullanılan ısı yalıtım levhalarının kalınlıkları binalarda kullanılan yapı malzemeleri ve imalatlara göre farklılıklar gösterebilir.

  • Yapı Kaplama

   Geçmişte binaların dış cepheleri kireç sıvadan başka birşey tanımazken günümüzde gelişen endüstri ve imalat teknolojileri sayesinde binaların dış cephe kaplamaları neredeyse sayılamayacak kadar çoğalmıştır. Binaların dış cephe kaplamalarında kullanılan malzemeleri genel olarak şöyle sınıflandırabiliriz:

   – Metal türevi malzemeler, Alimünyum esaslı, titanyum çinko esaslı, çelik esaslı, bakır esaslı cephe kaplama malzemeleri (kenetli, binili, kafes, pullu,mozaik yalı baskı vb. çeşitleri vardır. Uzun ömürlü olup bakım maliyetleri yok denecek kadar azdır.

   – Çimento esaslı dekoratif dış cephe kaplamaları ( fibercement levhalar, brüt beton görünümlü levhalar, ahşap desenli brüt beton kaplamalar vb.)

   – Kültür taşları, zemin ve cephe kaplama taşları,

   – Ahşap dış cephe kaplamaları

   – Mermer, granit gibi doğal taşlar

   – Vinil dış cephe kaplama malzemeleri,

   – CTP (cam elyap takviyeli ) kaplama malzemeleri,

   – Dış cephe mantolama, söve ve hazır sıva cephe kaplama malzemeleri.

   – Burada belirtilen dış cephe kaplamaları kendi içlerinde farklı özelliklerde üretilebilmektedir.

  • Çatı Kaplama Çözümleri

   Binaların dış etkenlerden en çok etilenen yerlerinden biri de çatısıdır. Malzeme kullanımları ve hatalı işçilikler nedeniyle sürekli olarak yağmur, kar, sıcak, soğuk ve rüzgar gibi dış etkenlerle karşı karşıya olan çatılarda sorunlar yaşanabilmektedir.

   Yaşanan sorunların çözümü doğru malzeme ve işçilikte saklıdır. Günümüzde Doğal malzemelerden üretilen kiremitler, beton kiremitler, metal kiremitler, çeşitli metal kaplamalar, petrol türevli ürünler ile yapılan çatı kaplamaları ve kullanılan çeşitli yalıtım ve montaj malzemeleri ile çatılarda yaşanan sorunların ortadan kaldırılması mümkündür.

  • Drenaj Sistemleri

   Geçmişte hiç önemsenmeyen, yaşanan büyük depremler sonrası binalarda zemin sularının bina ile temasının önlenmesinin ne kadar önemli olduğu ortaya çıkmıştır. Zemin sularının binaya ulaşmasını önlemek temel ve perde betonlarının yalıtımı ve drenaj sistemleri ile olur. Drenaj, zeminde topraktan süzülen suların binaya gelmeden uzaklaştırılması amacıyla temelden 30-50 cm. Uzakta, 30 – 50 cm. Derinlikte açılan kanallar içerisine delikli drenaj hortumu döşenerek bu hortumun etrafına iri çakıl dökülerek yapılan sistemle suların yağmur suyu kanallarına verilmesidir. Basit bir işlem olmasına karşılık drenaj binaların temel donatılarının suların istenmeyen etkilerinden korunması açısından çok önemlidir.

  • Isıtma ve Soğutma sistemleri

   Çevre şartlarının konfor şartlarının temini amacıyla ısıl prosesler ve sistemler kullanılarak kontrol altına alınması ve insanların kullanımına sunulmasına ısıtma ve soğutma sistemleri ya da günümüzde kullanılan adıyla iklimlendirme diyoruz. İklimlendirme çalışmalarında ana hedef, insanların daha rahat, daha sağlıklı, daha huzurlu ve güvenli bir yaşama kavuşturulmasıdır. Ana prensiplerden bire de tüm bu çalışmaların ve işletme maliyetlerinin ekonomik ve çevre dostu çözümlerle neticelendirilmesidir.

   Günümüzde insanların büyük bir zamanı kapalı alanlarda geçmektedir. Bu nedenle de bulunulan ortamın insan sağlığına uygun hale getirilmesi gereklidir. Yani iklimlendirme bir lükd değil ihtiyaçtır. Bulunulan ortamlarda ısı, kombi ve kazan sistemleri ile, soğutma ve hava temizliği ise klimalar  aracılığıyla yapılmaktadır. Isıtma ve soğutmada kullanılan ekipmanlar mekan ve ihtiyaç durumuna göre çeşitlilik gösterebilmektedir.

  • Çevre Düzenlemesi

   Çevre düzenleme (peyzaj) kullanım alanları kapsamındaki dış mekanlarda bulunan çeşitli karakterdeki doğal ve kültürel elemanların görsellik ve konfor açısından düzenlenmesi işidir.

   Çevre düzenlemesi çalışmaları kapsamında yapılacak işleri;

   – Yapısal Peyzaj, Bitkisel Peyzaj, Çevre Sulama, Çevre Aydınlatma, Otoparklar için yeşillendirme, Yürüyüş Yolları, Spor alanları ve çevresinin yapılması, Çevre duvarları, süs ve yüzme havuzları yapımı, Çocuk Oyun Alanları ve spor alanları düzenlenmesi,

   – Bitkisel Uygulama, Ağaç ve Çiçek Dikimi, Çim alan Tesisi, Kaya Bahçeleri, İç Mekan Düzenlemeleri olarak özetleyebiliriz.

 4. 4Üretim

  Üretim

  İşin sırrı kişiye özel tasarımlarda…

  Dünya üzerindeki tüm yapıların kendilerine ait bir karakteri vardır. Düzensiz şekiller, ebatlar ve sayamayacağımız bir çok değişken. İşte bu kadar çok değişken varken, bu kadar çok bilinmeyen varken neden standartlaşmış bir üretim olsun ki? Biz bu sebeplerden dolayı kişiye özel üretimler yapmaktayız. Mutfağınızı, mobilyanızı, kış bahçenizi kısacası ihtiyacınız olan her şeyi önce ölçüyoruz, tasarlıyoruz sonra üretiyoruz.

   

  • Mutfak

   Bayanların en sevdiği ve en çok vakit geçirdiği yer. Özel ve kullanışlı olmalı. Onun içinde mutfağı bayanlar ile tasarlıyoruz. Onları dinliyoruz. En çok ne malzemeler kullanıyor öğreniyoruz. Yerleşimlerimizi de ona göre yapıyoruz.

   İmalatlarımızı yaparken yerinde ölçü alıyoruz ve sadece orası için özel bir tasarım yapıyoruz. Standart kabinler kullanıp buraya o olmaz demiyoruz. Çekmeceleri, evyeyi, rafları, ankastreleri hepsini istediğiniz gibi tasarlayıp, uygun ve kaliteli ve en üst malzemeler kullanarak üretiyoruz.

  • Banyo

   Evin en önemli yeri. Kişisel ve kullanışlı olmalı. Günümüzde çoğu evde birden çok banyo ve tuvalet olduğu düşünüldüğünde kişiler banyolarını da kişiselleştirmek istiyorlar.

   “Burası misafir banyosu olsun, burası kızımın banyosu olsun, burası bizim banyomuz olsun…”

   Ona görede ihtiyaçlar belirleniyor. Çok sık karşılaştığımız bir cümle var.

   “Misafir banyosu çok lüks ve gösterişli olmalı, paradan kaçmıyoruz. Ancak bizim banyomuz standart olabilir.”

   İşte bu durumda istediğiniz gibi çok lüks veya standart kalitede banyolar yaratabiliyoruz. Yerinde ölçü alıp, orası için üretiyoruz.

  • Mobilya

   Dolap, yemek masası, yatak takımı, televizyon ünitesi gibi ahşap olan her mobilyayı üretebiliyoruz. İstenen ebatda ve şekilde. Gene size özel…

  • Gölgelendirme Sistemleri

   Gölgelendirme sistemleri halk arasında tente diye geçer ve insanların aklına sadece güneş alan bir yerde güneşten korunmak için yapılan bir bez yığını olarak görülmektedir. Kısmende doğrudur. Ancak biz işe o gözle bakmıyoruz.

   İsterseniz verandanızın üzerine otomatik açılıp kapanabilen ısı ve ses yalıtımlı kumaştan yapılma tenteleme sistemi yapabiliyoruz. İsterseniz de balkonunuzun ön yüzüne otomatik açılıp kapanan perde şeklinde tenteler yapabiliyoruz.

  • Motorlu Panjur

   Panjur sistemleri denildiği zaman akla ilk yazlık bölgelerinde, elle açılan beyaz panjur sistemleri gelir. Hem dikey açılır hemde yaklaşık 30 derece açıyla öne doğru. Bunlar hem güneşten korunmak için hemde siz yazlığınızda yokken güvenliğiniz için yapılmış sistemlerdi. Peki bizim bahsettiğimiz sistemler bunlar mı?

   Öncelikle güvenlik amaçlı, yeri geldiğinde de güneşin yakıcı etkisini ortadan kaldıracak, ısı kontrollü, sadece yukarı aşağıya hareket edebilen, motorlu ve görsel panjur sistemlerini üretiyoruz.

   Temel olarak o kullanışsız kaba görünen sistemlere benzerler. Ama onların çok daha gelişmiş olanlarıdır. Kullanılacak olan mekana göre farklı özelliklerde kullanılan lameller sayesinde güvenlik ve ısı kontrolü sağlar. Motorludur ve motorları çok fazla yer kaplamazlar. İstenirse ankastre yapılmaları mümkündür. Tamamen kapatıldığı zaman motor içerisindeki kilit mekanizmasının devreye girmesiyle güvenlik sağlanmış olur. Hepsi aynı anda veya farklı olarak kumanda edilebilirler. Kapınızı kapamadan önce tek bir düğme ile evinizi güven altına alabilirsiniz.

  • Kepenk

   Prensip olarak panjur sistemlerine benzerler ancak çok daha büyük olanlarıdır. Garaj kapısı, iş yeri kapısı, fabrika, atölye vb kapıları olarak kullanılabilirler. Motorludur ve kumanda ile içeriden ve dışarıdan rahatlıkla kontrol edilebilirler.

  • Kış bahçesi

   Düşünün ki dışarıda kar yağıyor ve siz bu yağan karı kış bahçenizde sıcacık çayınızı yudumlarken izliyorsunuz. Günün yorgunluğunu atabileceğiniz, kafanızı dinleyebileceğiniz sakin ve çiçeklerle bezenmiş bir mekan  istiyorsunuz, gazetenizi okurken kahvenizi içebileceğiniz bir mekan. O zaman size önerimiz güzel bir kış bahçesi yaparak bu konforu yaşamanız.

   İstediğiniz alanı evinizin bir parçası yapabilirsiniz. İster balkon, ister bahçe, ister terasınızı dilediğiniz şekilde kapatabilirsiniz. Kış bahçelerinde, maliyetlerin en az seviye de ve yaşam kalitesinin en yüksek seviyede olması için kullanılan konstrüksiyon ve camların doğru seçilmesi ve montaj aşamasındaki işçiliğin tekniğine uygun yapılması gerekir.

   Günümüzde kış bahçesi yapımında kullanılan malzemeler yapılacak model ve uygulama alanına göre çeşitlilik göstermektedir.  Kış bahçesi yapımında malzeme seçilirken bulunulan iklim bölgesi  ve doğal koşullara dayanıklılık açısından uygun malzemeler seçilmelidir.  Özellikle yoğuşmayı önleyen malzemeler (özel tasarım PVC ya da alüminyum profiller ve montaj malzemeleri seçilmelidir. Kış bahçelerinin yapımında çatı eğimi iyi hesaplanmalıdır. Kış bahçelerinin çatılarında kullanılan camlar sunenergy  olmalıdır. Bu camlar güneş kırıcı özelliği nedeniyle  kış bahçenizde sera etkisi yaratılmasını önler ve daha konforlu bir kış bahçesinin keyfini sürersiniz.

   Akla gelen bir başka  soru ise nasıl ısıtırız. Isıtırsınız çünkü kış bahçelerinde kullanacağımız malzemeler bu iş için üretilmiş malzemelerdir. Ayrıca konuta bitişik alanlarda konutlardaki ısıtma sisteminden faydalanmak ve elektrikli ısıtıcılar kullanmak da kış bahçenizi ısıtmak için yeterli olacaktır.

  • Cam balkon

   Cam balkonlar, evlerimizin balkonlarının, karmaşık sistemler yerine alt ve üst alüminyum profillerden oluşan taşıyıcı rulmanlarla sağ ya da sola sürgü şeklinde hareket eden cam panellerden oluşan bir sistemle kapatılmasıdır.İstenildiği gibi açılıp kapanabilen hareket eden cam paneller sayesinde cam balkonlar kış aylarında da evlerimizde yaz aylarındaki konforu sağlamaktadır. Cam balkon sisteminde kullanılan camlar 8 mm kalınlığında Temperli camlardan oluşmaktadır, cam paneller arasında silikon ya da alüminyum fitiller kullanılarak paneller arasından su, ses ve toz geçişi engellenmektedir.

   Cam balkonlar, evlerimizin değerini artırdığı gibi hırsızlığa karşıda bir güvenlik önlemi olarak önem kazanmaktadır. Ayrıca, resmi kurumlardan izin almaya da gerek bulunmaması nedeniyle de cam balkon kapatma tercih edilir olmuştur.

  • Sineklik

   Yaz aylarındaki en büyük düşman. Sinekler. Hem konforunuz hemde rahatınız için evlerinizin olmazsa olmazı sineklikleri üretiyoruz. İstenen ebatta ve farklı tarzlarda üretim yapabiliyoruz.

   • Sabit kanatlı sineklik
   • Menteşeli sineklik
   • Pileli (Akordiyon) sineklik
   • Sürme sineklik
   • Store sineklik

  • Hayvan Dostu Sineklik (Kedi Tülü)

   Evimizin neşesi, kadim dostlarımızın güvenliği bizim için önemli. Onun için onlara özel güvenlikli hayvan dostu sineklik üretiyoruz. Hayvan severlerin en büyük sorunlarından biri kedi veya köpeklerinin güvenlikleri olmaktadır. Meraklı dostlarımızın düşmesini, yaralanmasını engellemek ve aynı zamanda haşerelerden korunmak için galvaniz tellerden oluşan sistemdir. Kedi teli veya köpek teli olarakta adlandırılan bu sistemleri istenen ebatta üretebilmekteyiz.

  • PVC Kapı ve Pencere

   Ahşap doğramaya göre hem daha ucuz ve hem de bakım derektirmeyen bir malzeme olması nedeniyle son yıllarda giderek tercih edilen bir ürün olmuştur. Firma olarak PVC doğrama için Rehau markasını seçtik.

   Rehau kalite ve standartlarını en yüksek seviye de tutan bir markadır. Rehau pencere sistemleri Son yılların en fazla ilgi gören pencere sistemlerinden biridir. Bu durum, malzemenin dayanıklı ve kullanışlı olmasından kaynaklanmaktadır. Bu ürünler ile uzun yıllar kullanım avantajı sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda, Rehau pencere sistemleri ekonomik açıdan da oldukça avantajlıdır. Ekonomik sonuçlar sunmaktadır. Estetik katkısı, mekanların son derece zarif görünmesini de sağlamaktadır. Özellikle, geniş pencereleri olan ev ve diğer mekanların görsel zenginliğini artırmaktadır.

   Model seçimi, zevkinize ve uygulanacak mekan göre değişmektedir. Kanatlı sistemlerde, tek açılım, çift açılım, kilit kapı uygulamaları bulunmaktadır. Öte yandan, çift kanat tek açılım, çift kanat çift açılım ve çift kanat kilitli kapı sistemlerinden seçim yapabilirsiniz. Modellerin seçiminde, durumun ve mekanın özelliklerine göre, ısı yalıtımı, hırsızlık güvenliği ve ses yalıtımı sistemlerinin özel şekilde ayarlanması mümkündür.

  • Otopark Kapama Sistemleri

   Arabalarımız bizim için önemlidir. Ev fiyatına araba alabildiğiniz bir dönemdeyiz. Dolayısıyla onunda keyfi yerinde olmalı. Özelliklede Ankara gibi bir yerde. Aracınızın her türlü hava koşulundan korunması için pratik ve ekonomik çözümlerle size ait kapalı bir otopark yaratıyor. Arabanızı böylece koruma altına almış oluyoruz.

  • Paspas

   Özellikle dış mekanlardan iç mekanlara geçişlerde insanların ayakkabılarını temizleyebilmeleri ve dışarıdan içeriye mekanı kirletecek unsurları taşımamaları için kullanılan ve çeşitli metaryallerden yapılan dekorasyon ürünlerine paspas diyoruz. Doğal malzemelerle (hasır, kamış, çeşitli doğal lifler vb.) yapılabildiği kadar endüstriyel ürünlerle daha işlevsel ve daha dayanıklı olarak üretilen çeşitleri ( kauçuk, alümiyum-kauçuk, halı vb.) de bulunmaktadır.

   Yoğun insan trafiğine maruz alanlarda dah çok alümiyum ve kauçuk kullanılarak yapılan, çok uzun süre dayanabilen ve kolay temizlenebilen paspaslar giderek daha çok aranan paspas çeşitleri olmuştur.

   R art olarak, dayanıklı, uzun ömürlü, dekoratif, fonksiyonel, kolay temizlenebilir ve hijyenik paspasları arzu edilen mekanlar için, dilediğiniz ölçülerde ve dilediğiniz malzemelerden üreterek hizmetinize sunuyoruz.

 5. 5Projelendirme

  Projelendirme

  İşin sırrı nereye bakacağınızı bilmekte…

  Önünüze çıkan bir problemi çözebilmek için bilgi birikiminizin kuvvetli olması gerekir. Sonuçta Mühendislik çözüm üretme sanatıdır. Araştırmak, sormak, öğrenmek bunlar genel felsefemiz.

  Mekanlarınız için her türlü çözümü uzman ekiplerimizle veya çözüm ortaklarımızla beraber gerçekleştiriyoruz. Siz sadece istiyorsunuz biz yapıyoruz. Peki neler yapıyoruz.

  • Karayolu ve Otoyol Projeleri

   Karayolu ve otoyol projesi tasarımları yapıyoruz. Genelde gelen soru şu? “Neyini tasarlıyorsunuz?” Herşeyini…

    

   • Güzergah plan ve profilleri
   • Kavşak plan ve profilleri
   • Şevli plan
   • Kotlu plan
   • Aplikasyon planları
   • Paftalamalarını
   • Enkesitlerini
   • Kübaj hesaplarını

  • Mimari Projeler

   Bir arsanız var ve siz üzerine bir yapı yapmak istiyorusunuz. İş yeri olabilir, konut olabilir veya daha farklı bir yapı olabilir. Çalışmalarımızı 6 aşamada tamamlıyoruz.

    

   • Aşama – 1 – Araştırma ve Planlama
   • Aşama – 2 – Altlıkların Oluşturulması
   • Aşama – 3 – Ön Proje
   • Aşama – 4 – Kesin Proje
   • Aşama – 5 – Uygulama Projesi
   • Aşama – 6 – İmalat Detayları

  • İç Mimari Tasarım

   Sadece hayal gücünüz ile sınırlı olan bu evre tüm işlem basamakları içerisindeki en zorlayıcı olan evredir. Her detayın düşünüldüğü, malzemelerin seçildiği, imalatların planlandığı safhadır. Müşteriyi tanımak, anlamak, dinlemek gerekir. Onun gibi düşünebilmelisiniz. Birde imalatın bittiğini ve beğenmediğini bir düşünsenize… Kabus…

   İşte bu kabusu yaşamamak için iyi planlama, iyi araştırma, iyi görseller gerektirir. Bizler işin içerisinde olduğumuz için tasarımın ne şekilde olacağını gözümüzde rahatlıkla canlandırabiliyoruz. Ancak müşterilerimizin hepsi bu şekilde canlandıramıyor. Dolayısıyla teknolojiden en uygun şekilde yararlanmamız gerekiyor. 3 boyutlu çizimler, resimler, maketler…

   Öncelikle sizin olmazsa olmaz listenizi çıkarıyoruz. Her bir oda, banyo, mutfak gibi yaşam alanlarının tümü için istediklerinizi not ediyoruz. Şartlarınızı yazıyoruz. Bunlar ışığında da karalamalara başlıyoruz.

   Karalamalarla beraber eviniz şekillenmeye başlıyor. Bu aşamada sizlerle beraber bir çok toplantı ve görüşme yapılıyor. Fikirleriniz fikirlerimiz ile birleşip, nihai kararlar alınıp, kesin proje aşamasına geçiliyor.

   Kesin proje aşamasında tüm detayları ile birlikte 3 boyutlu görseller tamamlanıyor. Size yeniden sunulup son düzeltmeler de yapılıp proje tamamlanıyor.

  • 3D Projeler

   İstediğiniz herhangi bir mekanın 3 boyutlu görsellerini hazırlayabiliyoruz. Yerleşim planları, kat planları, ofis tasarımları…

  • Yerleşim Planları

   Arazinizde veya arsanızda yapılacak olan yapılara ait yerleşimleri yapabiliyoruz. Cad programları kullanılarak istenen ölçekte ve detayda yerleşim planlarınızı koordinatlı bir şekilde hazırlayıp, ister çıktı şeklinde istersenizde dijital ortamda sizlere teslim ediyoruz.

  • Arazi Ölçümleri - Harita Üretimi

   Arazi dataları işin başlangıç noktası. Siz istediğiniz kadar iyi planlayın veya tasarlayın arazi dataları olmadan hiç bir işlem yapamazsınız. Dolayısıyla arazi datalarının yani haritasının çıkartılması gerekmektedir.

   Arazi datası terimini biraz daha açalım. İş yapacağınız yerin haritasını çıkarıyoruz. Üzerindeki her detayı ve sınırlarını işaretliyoruz ve kot bilgilerini topluyoruz. Cad programları yardımıyla çizimlerini yapıp, sizlere koordinatında plan olarak sunuyoruz.

  • Fotogrametrik Harita Üretimi

   Uçaktan fotograf çekerek üretilen haritalar şeklinde basitleştirebiliriz. Uzun metrajlı veya geniş alanlarda tercih edilen bir yöntem. Çözüm ortaklarımızla beraber bu tarz haritaları üretebiliyoruz.

   

   


 • İnşaat

  İnşaat

  İşin sırrı tecrübede…

  Yaptıracağınız konut ya da iş yeri yaşam felsefenizden, yaşama bakış açınızdan izler taşımaktadır. Bu izleri gerçekleştirmek hazırlanacak proje ile olacaktır. Projenizi ister biz yapalım ister siz yaptırarak bize gelin. Önce sizi dinliyor, düşüncelerinizi anlamaya çalışıyoruz. Ne istediğinizi anladığımız an projenize uygun olarak gerekli şantiye kurulum hazırlıklarına başlıyor, inşaatı gerçekleştirecek tüm ekipleri oluşturup, tedarikçilerimizden gereken malzemenin temin ve sevk sürecini planlıyoruz.

  Şantiyenin kurulum işlemleri tamamlandıktan sonra yapılan iş programına uygun olarak, deneyimlerimiz ışığında, uzman ekiplerimizle, inşaat teknolojileri ve mevzuata uygun olarak ve her aşaması kontrol altında inşatınızı tamamlıyoruz.

 • Dekorasyon

  Dekorasyon

  İşin sırrı ayrıntılarda…

  Biten inşaatınızda yaşam alanlarınızı yaratırken dekorasyonunuzu sizin duygu ve düşünceleriniz ışığında, zemin döşemesinden, duvarlarında uygulanacak renklere, iç kapılardan odalardaki dolaplara, banyo ve tuvalet dolaplarına ve mutfağınıza yerleştirilecek dolap, tezgah ve ankastre cihazlara kadar her şeyi hayallerinizi gerçekleştirecek şekilde birbiriyle uyumlu, tamamen size özel tasarlıyor, imalatlarını yapıyor ve yerine monte ediyoruz. Yüzünüzün güldüğünü görmek hayallerinizi gerçekleştirdiğimizin bir işareti olarak bizleri mutlu ediyor.

 • İç ve Dış Mekan Çözümleri

  İç ve Dış Mekan Çözümleri

  İşin sırrı nereye bakacağınızı bilmekte…

  Önünüze çıkan bir problemi çözebilmek için bilgi birikiminizin kuvvetli olması gerekir. Sonuçta Mühendislik çözüm üretme sanatıdır. Araştırmak, sormak, öğrenmek bunlar genel felsefemiz.

  Mekanlarınız için her türlü çözümü uzman ekiplerimizle veya çözüm ortaklarımızla beraber gerçekleştiriyoruz. Siz sadece istiyorsunuz biz yapıyoruz. Peki neler yapıyoruz.

   

  • Tavan , Duvar ve Zemin Kaplama Çözümleri

   Gelişen üretim teknolojileri binalarda kullanılan tavan, duvar ve zemin kaplama malzemelerine onlarca yeni seçenek katmıştır. Duvarlarda başta boya olmak üzere, alçı, alçıpan paneller, yapay ve doğal taş kaplama, seramik ürünler, dekoratif paneller ve ahşap malzemeler olarak pekçok çeşit duvarlarda yaratılacak güzelliklere katkı sağlamaktadır.

   Tavan kaplamalarında asma tavanlarla yaratılan dekoratif malzemelerde de alçıpan levhalar, plastik paneller, metal ve ahşap malzemeler, zemin kaplamalarında da başta kendiliğinden yayılan akıllı şap olmak üzere, seramik ürünler, mermer ve granit doğal taşlar, PVC esaslı kompozit malzemeler ve ahşap malzemeler kullanılmaktadır.

   Yapılarınızın kullanım amaçlarına göre çeşitli ihtiyaçları olacaktır.

  • Parke

   Parke, neredeyse insanlık tarihi kadar eski bir yer kaplama ürünüdür. Önceleri odun parçalarının birleştirilerek yere döşenmesi olarak görülen parke zamanla günümüzde kullanılan şekillerine ulaşmıştır. Endüstri devrimi sonrası hızla gelişen makineler parkeyi ahşap yer döşemesinden çıkarmış adeta bir ahşap sanatına dönüştürmüştür.

   Günümüzde gerek çevreci yaklaşımlar ve gerekse ekonomik sebeplerle azalan orman alanlarını koruyabilmek için geleneksel masif parke yerini lamine ve laminant gibi ürünlere bırakmıştır.

  • Mantolama

   Binalarda ısı yalıtımı, içten, dıştan ve sandviç duvar olarak üç yöntemle yapılır. Bu yöntemlerin en iyisi ısı  köprülerinin oluşmasını engellemek ve yalıtımın sürekliliğini sağlamak açısından Mantolamadır. Mantolama, ısı kayıp ve kazançlarını önlemek üzere bina dışının ısı yalıtım malzemeleri ile kaplanmasıdır. Teknik anlamda ise, ısı köprüleri oluşturmadan gerekli ısı iletim katsayısına ulaşmak için bina dış yüzeylerine uygulanan ısı izolasyonudur.

   Tekniğine uygun yapılmış bir mantolama ile % 50 civarında bir ısı tasarrufu mümkündür. Mantolamada kullanılan belli başlı ısı yalıtım malzemeleri; EPS Levhalar (beyaz ve karbonlu ), XPS Levhalar, taş yünü’ dür. Kullanılan ısı yalıtım levhalarının kalınlıkları binalarda kullanılan yapı malzemeleri ve imalatlara göre farklılıklar gösterebilir.

  • Yapı Kaplama

   Geçmişte binaların dış cepheleri kireç sıvadan başka birşey tanımazken günümüzde gelişen endüstri ve imalat teknolojileri sayesinde binaların dış cephe kaplamaları neredeyse sayılamayacak kadar çoğalmıştır. Binaların dış cephe kaplamalarında kullanılan malzemeleri genel olarak şöyle sınıflandırabiliriz:

   – Metal türevi malzemeler, Alimünyum esaslı, titanyum çinko esaslı, çelik esaslı, bakır esaslı cephe kaplama malzemeleri (kenetli, binili, kafes, pullu,mozaik yalı baskı vb. çeşitleri vardır. Uzun ömürlü olup bakım maliyetleri yok denecek kadar azdır.

   – Çimento esaslı dekoratif dış cephe kaplamaları ( fibercement levhalar, brüt beton görünümlü levhalar, ahşap desenli brüt beton kaplamalar vb.)

   – Kültür taşları, zemin ve cephe kaplama taşları,

   – Ahşap dış cephe kaplamaları

   – Mermer, granit gibi doğal taşlar

   – Vinil dış cephe kaplama malzemeleri,

   – CTP (cam elyap takviyeli ) kaplama malzemeleri,

   – Dış cephe mantolama, söve ve hazır sıva cephe kaplama malzemeleri.

   – Burada belirtilen dış cephe kaplamaları kendi içlerinde farklı özelliklerde üretilebilmektedir.

  • Çatı Kaplama Çözümleri

   Binaların dış etkenlerden en çok etilenen yerlerinden biri de çatısıdır. Malzeme kullanımları ve hatalı işçilikler nedeniyle sürekli olarak yağmur, kar, sıcak, soğuk ve rüzgar gibi dış etkenlerle karşı karşıya olan çatılarda sorunlar yaşanabilmektedir.

   Yaşanan sorunların çözümü doğru malzeme ve işçilikte saklıdır. Günümüzde Doğal malzemelerden üretilen kiremitler, beton kiremitler, metal kiremitler, çeşitli metal kaplamalar, petrol türevli ürünler ile yapılan çatı kaplamaları ve kullanılan çeşitli yalıtım ve montaj malzemeleri ile çatılarda yaşanan sorunların ortadan kaldırılması mümkündür.

  • Drenaj Sistemleri

   Geçmişte hiç önemsenmeyen, yaşanan büyük depremler sonrası binalarda zemin sularının bina ile temasının önlenmesinin ne kadar önemli olduğu ortaya çıkmıştır. Zemin sularının binaya ulaşmasını önlemek temel ve perde betonlarının yalıtımı ve drenaj sistemleri ile olur. Drenaj, zeminde topraktan süzülen suların binaya gelmeden uzaklaştırılması amacıyla temelden 30-50 cm. Uzakta, 30 – 50 cm. Derinlikte açılan kanallar içerisine delikli drenaj hortumu döşenerek bu hortumun etrafına iri çakıl dökülerek yapılan sistemle suların yağmur suyu kanallarına verilmesidir. Basit bir işlem olmasına karşılık drenaj binaların temel donatılarının suların istenmeyen etkilerinden korunması açısından çok önemlidir.

  • Isıtma ve Soğutma sistemleri

   Çevre şartlarının konfor şartlarının temini amacıyla ısıl prosesler ve sistemler kullanılarak kontrol altına alınması ve insanların kullanımına sunulmasına ısıtma ve soğutma sistemleri ya da günümüzde kullanılan adıyla iklimlendirme diyoruz. İklimlendirme çalışmalarında ana hedef, insanların daha rahat, daha sağlıklı, daha huzurlu ve güvenli bir yaşama kavuşturulmasıdır. Ana prensiplerden bire de tüm bu çalışmaların ve işletme maliyetlerinin ekonomik ve çevre dostu çözümlerle neticelendirilmesidir.

   Günümüzde insanların büyük bir zamanı kapalı alanlarda geçmektedir. Bu nedenle de bulunulan ortamın insan sağlığına uygun hale getirilmesi gereklidir. Yani iklimlendirme bir lükd değil ihtiyaçtır. Bulunulan ortamlarda ısı, kombi ve kazan sistemleri ile, soğutma ve hava temizliği ise klimalar  aracılığıyla yapılmaktadır. Isıtma ve soğutmada kullanılan ekipmanlar mekan ve ihtiyaç durumuna göre çeşitlilik gösterebilmektedir.

  • Çevre Düzenlemesi

   Çevre düzenleme (peyzaj) kullanım alanları kapsamındaki dış mekanlarda bulunan çeşitli karakterdeki doğal ve kültürel elemanların görsellik ve konfor açısından düzenlenmesi işidir.

   Çevre düzenlemesi çalışmaları kapsamında yapılacak işleri;

   – Yapısal Peyzaj, Bitkisel Peyzaj, Çevre Sulama, Çevre Aydınlatma, Otoparklar için yeşillendirme, Yürüyüş Yolları, Spor alanları ve çevresinin yapılması, Çevre duvarları, süs ve yüzme havuzları yapımı, Çocuk Oyun Alanları ve spor alanları düzenlenmesi,

   – Bitkisel Uygulama, Ağaç ve Çiçek Dikimi, Çim alan Tesisi, Kaya Bahçeleri, İç Mekan Düzenlemeleri olarak özetleyebiliriz.

 • Üretim

  Üretim

  İşin sırrı kişiye özel tasarımlarda…

  Dünya üzerindeki tüm yapıların kendilerine ait bir karakteri vardır. Düzensiz şekiller, ebatlar ve sayamayacağımız bir çok değişken. İşte bu kadar çok değişken varken, bu kadar çok bilinmeyen varken neden standartlaşmış bir üretim olsun ki? Biz bu sebeplerden dolayı kişiye özel üretimler yapmaktayız. Mutfağınızı, mobilyanızı, kış bahçenizi kısacası ihtiyacınız olan her şeyi önce ölçüyoruz, tasarlıyoruz sonra üretiyoruz.

   

  • Mutfak

   Bayanların en sevdiği ve en çok vakit geçirdiği yer. Özel ve kullanışlı olmalı. Onun içinde mutfağı bayanlar ile tasarlıyoruz. Onları dinliyoruz. En çok ne malzemeler kullanıyor öğreniyoruz. Yerleşimlerimizi de ona göre yapıyoruz.

   İmalatlarımızı yaparken yerinde ölçü alıyoruz ve sadece orası için özel bir tasarım yapıyoruz. Standart kabinler kullanıp buraya o olmaz demiyoruz. Çekmeceleri, evyeyi, rafları, ankastreleri hepsini istediğiniz gibi tasarlayıp, uygun ve kaliteli ve en üst malzemeler kullanarak üretiyoruz.

  • Banyo

   Evin en önemli yeri. Kişisel ve kullanışlı olmalı. Günümüzde çoğu evde birden çok banyo ve tuvalet olduğu düşünüldüğünde kişiler banyolarını da kişiselleştirmek istiyorlar.

   “Burası misafir banyosu olsun, burası kızımın banyosu olsun, burası bizim banyomuz olsun…”

   Ona görede ihtiyaçlar belirleniyor. Çok sık karşılaştığımız bir cümle var.

   “Misafir banyosu çok lüks ve gösterişli olmalı, paradan kaçmıyoruz. Ancak bizim banyomuz standart olabilir.”

   İşte bu durumda istediğiniz gibi çok lüks veya standart kalitede banyolar yaratabiliyoruz. Yerinde ölçü alıp, orası için üretiyoruz.

  • Mobilya

   Dolap, yemek masası, yatak takımı, televizyon ünitesi gibi ahşap olan her mobilyayı üretebiliyoruz. İstenen ebatda ve şekilde. Gene size özel…

  • Gölgelendirme Sistemleri

   Gölgelendirme sistemleri halk arasında tente diye geçer ve insanların aklına sadece güneş alan bir yerde güneşten korunmak için yapılan bir bez yığını olarak görülmektedir. Kısmende doğrudur. Ancak biz işe o gözle bakmıyoruz.

   İsterseniz verandanızın üzerine otomatik açılıp kapanabilen ısı ve ses yalıtımlı kumaştan yapılma tenteleme sistemi yapabiliyoruz. İsterseniz de balkonunuzun ön yüzüne otomatik açılıp kapanan perde şeklinde tenteler yapabiliyoruz.

  • Motorlu Panjur

   Panjur sistemleri denildiği zaman akla ilk yazlık bölgelerinde, elle açılan beyaz panjur sistemleri gelir. Hem dikey açılır hemde yaklaşık 30 derece açıyla öne doğru. Bunlar hem güneşten korunmak için hemde siz yazlığınızda yokken güvenliğiniz için yapılmış sistemlerdi. Peki bizim bahsettiğimiz sistemler bunlar mı?

   Öncelikle güvenlik amaçlı, yeri geldiğinde de güneşin yakıcı etkisini ortadan kaldıracak, ısı kontrollü, sadece yukarı aşağıya hareket edebilen, motorlu ve görsel panjur sistemlerini üretiyoruz.

   Temel olarak o kullanışsız kaba görünen sistemlere benzerler. Ama onların çok daha gelişmiş olanlarıdır. Kullanılacak olan mekana göre farklı özelliklerde kullanılan lameller sayesinde güvenlik ve ısı kontrolü sağlar. Motorludur ve motorları çok fazla yer kaplamazlar. İstenirse ankastre yapılmaları mümkündür. Tamamen kapatıldığı zaman motor içerisindeki kilit mekanizmasının devreye girmesiyle güvenlik sağlanmış olur. Hepsi aynı anda veya farklı olarak kumanda edilebilirler. Kapınızı kapamadan önce tek bir düğme ile evinizi güven altına alabilirsiniz.

  • Kepenk

   Prensip olarak panjur sistemlerine benzerler ancak çok daha büyük olanlarıdır. Garaj kapısı, iş yeri kapısı, fabrika, atölye vb kapıları olarak kullanılabilirler. Motorludur ve kumanda ile içeriden ve dışarıdan rahatlıkla kontrol edilebilirler.

  • Kış bahçesi

   Düşünün ki dışarıda kar yağıyor ve siz bu yağan karı kış bahçenizde sıcacık çayınızı yudumlarken izliyorsunuz. Günün yorgunluğunu atabileceğiniz, kafanızı dinleyebileceğiniz sakin ve çiçeklerle bezenmiş bir mekan  istiyorsunuz, gazetenizi okurken kahvenizi içebileceğiniz bir mekan. O zaman size önerimiz güzel bir kış bahçesi yaparak bu konforu yaşamanız.

   İstediğiniz alanı evinizin bir parçası yapabilirsiniz. İster balkon, ister bahçe, ister terasınızı dilediğiniz şekilde kapatabilirsiniz. Kış bahçelerinde, maliyetlerin en az seviye de ve yaşam kalitesinin en yüksek seviyede olması için kullanılan konstrüksiyon ve camların doğru seçilmesi ve montaj aşamasındaki işçiliğin tekniğine uygun yapılması gerekir.

   Günümüzde kış bahçesi yapımında kullanılan malzemeler yapılacak model ve uygulama alanına göre çeşitlilik göstermektedir.  Kış bahçesi yapımında malzeme seçilirken bulunulan iklim bölgesi  ve doğal koşullara dayanıklılık açısından uygun malzemeler seçilmelidir.  Özellikle yoğuşmayı önleyen malzemeler (özel tasarım PVC ya da alüminyum profiller ve montaj malzemeleri seçilmelidir. Kış bahçelerinin yapımında çatı eğimi iyi hesaplanmalıdır. Kış bahçelerinin çatılarında kullanılan camlar sunenergy  olmalıdır. Bu camlar güneş kırıcı özelliği nedeniyle  kış bahçenizde sera etkisi yaratılmasını önler ve daha konforlu bir kış bahçesinin keyfini sürersiniz.

   Akla gelen bir başka  soru ise nasıl ısıtırız. Isıtırsınız çünkü kış bahçelerinde kullanacağımız malzemeler bu iş için üretilmiş malzemelerdir. Ayrıca konuta bitişik alanlarda konutlardaki ısıtma sisteminden faydalanmak ve elektrikli ısıtıcılar kullanmak da kış bahçenizi ısıtmak için yeterli olacaktır.

  • Cam balkon

   Cam balkonlar, evlerimizin balkonlarının, karmaşık sistemler yerine alt ve üst alüminyum profillerden oluşan taşıyıcı rulmanlarla sağ ya da sola sürgü şeklinde hareket eden cam panellerden oluşan bir sistemle kapatılmasıdır.İstenildiği gibi açılıp kapanabilen hareket eden cam paneller sayesinde cam balkonlar kış aylarında da evlerimizde yaz aylarındaki konforu sağlamaktadır. Cam balkon sisteminde kullanılan camlar 8 mm kalınlığında Temperli camlardan oluşmaktadır, cam paneller arasında silikon ya da alüminyum fitiller kullanılarak paneller arasından su, ses ve toz geçişi engellenmektedir.

   Cam balkonlar, evlerimizin değerini artırdığı gibi hırsızlığa karşıda bir güvenlik önlemi olarak önem kazanmaktadır. Ayrıca, resmi kurumlardan izin almaya da gerek bulunmaması nedeniyle de cam balkon kapatma tercih edilir olmuştur.

  • Sineklik

   Yaz aylarındaki en büyük düşman. Sinekler. Hem konforunuz hemde rahatınız için evlerinizin olmazsa olmazı sineklikleri üretiyoruz. İstenen ebatta ve farklı tarzlarda üretim yapabiliyoruz.

   • Sabit kanatlı sineklik
   • Menteşeli sineklik
   • Pileli (Akordiyon) sineklik
   • Sürme sineklik
   • Store sineklik

  • Hayvan Dostu Sineklik (Kedi Tülü)

   Evimizin neşesi, kadim dostlarımızın güvenliği bizim için önemli. Onun için onlara özel güvenlikli hayvan dostu sineklik üretiyoruz. Hayvan severlerin en büyük sorunlarından biri kedi veya köpeklerinin güvenlikleri olmaktadır. Meraklı dostlarımızın düşmesini, yaralanmasını engellemek ve aynı zamanda haşerelerden korunmak için galvaniz tellerden oluşan sistemdir. Kedi teli veya köpek teli olarakta adlandırılan bu sistemleri istenen ebatta üretebilmekteyiz.

  • PVC Kapı ve Pencere

   Ahşap doğramaya göre hem daha ucuz ve hem de bakım derektirmeyen bir malzeme olması nedeniyle son yıllarda giderek tercih edilen bir ürün olmuştur. Firma olarak PVC doğrama için Rehau markasını seçtik.

   Rehau kalite ve standartlarını en yüksek seviye de tutan bir markadır. Rehau pencere sistemleri Son yılların en fazla ilgi gören pencere sistemlerinden biridir. Bu durum, malzemenin dayanıklı ve kullanışlı olmasından kaynaklanmaktadır. Bu ürünler ile uzun yıllar kullanım avantajı sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda, Rehau pencere sistemleri ekonomik açıdan da oldukça avantajlıdır. Ekonomik sonuçlar sunmaktadır. Estetik katkısı, mekanların son derece zarif görünmesini de sağlamaktadır. Özellikle, geniş pencereleri olan ev ve diğer mekanların görsel zenginliğini artırmaktadır.

   Model seçimi, zevkinize ve uygulanacak mekan göre değişmektedir. Kanatlı sistemlerde, tek açılım, çift açılım, kilit kapı uygulamaları bulunmaktadır. Öte yandan, çift kanat tek açılım, çift kanat çift açılım ve çift kanat kilitli kapı sistemlerinden seçim yapabilirsiniz. Modellerin seçiminde, durumun ve mekanın özelliklerine göre, ısı yalıtımı, hırsızlık güvenliği ve ses yalıtımı sistemlerinin özel şekilde ayarlanması mümkündür.

  • Otopark Kapama Sistemleri

   Arabalarımız bizim için önemlidir. Ev fiyatına araba alabildiğiniz bir dönemdeyiz. Dolayısıyla onunda keyfi yerinde olmalı. Özelliklede Ankara gibi bir yerde. Aracınızın her türlü hava koşulundan korunması için pratik ve ekonomik çözümlerle size ait kapalı bir otopark yaratıyor. Arabanızı böylece koruma altına almış oluyoruz.

  • Paspas

   Özellikle dış mekanlardan iç mekanlara geçişlerde insanların ayakkabılarını temizleyebilmeleri ve dışarıdan içeriye mekanı kirletecek unsurları taşımamaları için kullanılan ve çeşitli metaryallerden yapılan dekorasyon ürünlerine paspas diyoruz. Doğal malzemelerle (hasır, kamış, çeşitli doğal lifler vb.) yapılabildiği kadar endüstriyel ürünlerle daha işlevsel ve daha dayanıklı olarak üretilen çeşitleri ( kauçuk, alümiyum-kauçuk, halı vb.) de bulunmaktadır.

   Yoğun insan trafiğine maruz alanlarda dah çok alümiyum ve kauçuk kullanılarak yapılan, çok uzun süre dayanabilen ve kolay temizlenebilen paspaslar giderek daha çok aranan paspas çeşitleri olmuştur.

   R art olarak, dayanıklı, uzun ömürlü, dekoratif, fonksiyonel, kolay temizlenebilir ve hijyenik paspasları arzu edilen mekanlar için, dilediğiniz ölçülerde ve dilediğiniz malzemelerden üreterek hizmetinize sunuyoruz.

 • Projelendirme

  Projelendirme

  İşin sırrı nereye bakacağınızı bilmekte…

  Önünüze çıkan bir problemi çözebilmek için bilgi birikiminizin kuvvetli olması gerekir. Sonuçta Mühendislik çözüm üretme sanatıdır. Araştırmak, sormak, öğrenmek bunlar genel felsefemiz.

  Mekanlarınız için her türlü çözümü uzman ekiplerimizle veya çözüm ortaklarımızla beraber gerçekleştiriyoruz. Siz sadece istiyorsunuz biz yapıyoruz. Peki neler yapıyoruz.

  • Karayolu ve Otoyol Projeleri

   Karayolu ve otoyol projesi tasarımları yapıyoruz. Genelde gelen soru şu? “Neyini tasarlıyorsunuz?” Herşeyini…

    

   • Güzergah plan ve profilleri
   • Kavşak plan ve profilleri
   • Şevli plan
   • Kotlu plan
   • Aplikasyon planları
   • Paftalamalarını
   • Enkesitlerini
   • Kübaj hesaplarını

  • Mimari Projeler

   Bir arsanız var ve siz üzerine bir yapı yapmak istiyorusunuz. İş yeri olabilir, konut olabilir veya daha farklı bir yapı olabilir. Çalışmalarımızı 6 aşamada tamamlıyoruz.

    

   • Aşama – 1 – Araştırma ve Planlama
   • Aşama – 2 – Altlıkların Oluşturulması
   • Aşama – 3 – Ön Proje
   • Aşama – 4 – Kesin Proje
   • Aşama – 5 – Uygulama Projesi
   • Aşama – 6 – İmalat Detayları

  • İç Mimari Tasarım

   Sadece hayal gücünüz ile sınırlı olan bu evre tüm işlem basamakları içerisindeki en zorlayıcı olan evredir. Her detayın düşünüldüğü, malzemelerin seçildiği, imalatların planlandığı safhadır. Müşteriyi tanımak, anlamak, dinlemek gerekir. Onun gibi düşünebilmelisiniz. Birde imalatın bittiğini ve beğenmediğini bir düşünsenize… Kabus…

   İşte bu kabusu yaşamamak için iyi planlama, iyi araştırma, iyi görseller gerektirir. Bizler işin içerisinde olduğumuz için tasarımın ne şekilde olacağını gözümüzde rahatlıkla canlandırabiliyoruz. Ancak müşterilerimizin hepsi bu şekilde canlandıramıyor. Dolayısıyla teknolojiden en uygun şekilde yararlanmamız gerekiyor. 3 boyutlu çizimler, resimler, maketler…

   Öncelikle sizin olmazsa olmaz listenizi çıkarıyoruz. Her bir oda, banyo, mutfak gibi yaşam alanlarının tümü için istediklerinizi not ediyoruz. Şartlarınızı yazıyoruz. Bunlar ışığında da karalamalara başlıyoruz.

   Karalamalarla beraber eviniz şekillenmeye başlıyor. Bu aşamada sizlerle beraber bir çok toplantı ve görüşme yapılıyor. Fikirleriniz fikirlerimiz ile birleşip, nihai kararlar alınıp, kesin proje aşamasına geçiliyor.

   Kesin proje aşamasında tüm detayları ile birlikte 3 boyutlu görseller tamamlanıyor. Size yeniden sunulup son düzeltmeler de yapılıp proje tamamlanıyor.

  • 3D Projeler

   İstediğiniz herhangi bir mekanın 3 boyutlu görsellerini hazırlayabiliyoruz. Yerleşim planları, kat planları, ofis tasarımları…

  • Yerleşim Planları

   Arazinizde veya arsanızda yapılacak olan yapılara ait yerleşimleri yapabiliyoruz. Cad programları kullanılarak istenen ölçekte ve detayda yerleşim planlarınızı koordinatlı bir şekilde hazırlayıp, ister çıktı şeklinde istersenizde dijital ortamda sizlere teslim ediyoruz.

  • Arazi Ölçümleri - Harita Üretimi

   Arazi dataları işin başlangıç noktası. Siz istediğiniz kadar iyi planlayın veya tasarlayın arazi dataları olmadan hiç bir işlem yapamazsınız. Dolayısıyla arazi datalarının yani haritasının çıkartılması gerekmektedir.

   Arazi datası terimini biraz daha açalım. İş yapacağınız yerin haritasını çıkarıyoruz. Üzerindeki her detayı ve sınırlarını işaretliyoruz ve kot bilgilerini topluyoruz. Cad programları yardımıyla çizimlerini yapıp, sizlere koordinatında plan olarak sunuyoruz.

  • Fotogrametrik Harita Üretimi

   Uçaktan fotograf çekerek üretilen haritalar şeklinde basitleştirebiliriz. Uzun metrajlı veya geniş alanlarda tercih edilen bir yöntem. Çözüm ortaklarımızla beraber bu tarz haritaları üretebiliyoruz.