Bina İçi Su yalıtımları

Bina içerisinde yapılan su yalıtımlarına gelince, binalarımızı dıştan gelen sulardan koruduğumuz kadar iç mekanlarda da su yalıtımlarına önem vermeliyiz. Mutfak, banyo ve tuvaletlerde tesisatın yapılması sırasında doğru malzeme kullanılması, yapılacak montaj işçiliklerinde gerekli özenin gösterilmesi tesisatlarda oluşacak su kaçaklarını önleyeceği gibi çıkabilecek muhtemel sorunları da önlemiş olacaktır. Özellikle mutfak ve banyolarda oluşacak su buharlarının kolayca uzaklaştırılabilmesi için havalandırma düzenlerinin iyi yapılması ve çalışması sağlanmalıdır.

Bina içlerinde ayrıca dikkat edilmesi gereken bir konuda ısınma  tesisatlarında kullanılan malzemenin bu işe uygun olması, sıcaklıkla teması halinde ısıya dayanıklı ve sorun çıkarmayan malzemelerden seçilmiş olması, kısaca bu iş için üretilen malzemeler olmasına muhtemel sorunları önlemek açısından dikkat edilmelidir.

Bina içerisindeki ıslak mekanlar olarak adlandırdığımız tuvalet, banyo ve mutfaklarda tesisat montaj işlemlerinin tamamlanmasını takiben seramik kaplanacak alanların çimento esaslı kristalize yalıtım malzemeleri ile tekniğine uygun olarak işlemden geçirilmesi bu mekanlardaki su yalıtımı açısından yeterli olacaktır.